top of page

מתנה לבן הזוג יום נישואין או ליום הולדת

באירועים משמעותיים כמו יום נישואין, יום הולדת או יום האהבה הרבה אנשים מתלבטים איזו מתנה להעניק לבן הזוג שלהם. הרבה פעמים הרצון הוא להעניק מתנה מיוחדת ומקורית לבן הזוג, ובו זמנית גם לחגוג את האהבה והקשר בניכם. יש זוגות שמעדיפים לחגוג בצורה משותפת דרך חוויה זוגית או רומנטית שגם תחדש ותרענן את הקשר. בזוגיות ארוכת טווח ישנה נטיה ביום יום להכנס לשגרה, למטלות, לילדים, לבית, ולפעמים בתוך המרוץ והעומס היום יומי לשים בצד את הזוגיות עצמה ואת הקשר. דוקא מהמקום הזה, ישנה חשיבות מיוחדת לטכסים ולציון ימים משמעותיים כמו יום נישואין, יום הולדת, או וולנטיין (יום האהבה). הימים הללו מהווים נקודת עצירה. ימי נישואין וימי הולדת מהווים הזדמנויות מיוחדות לשים את הפוקוס על מה שטוב, להודות לבן הזוג, לחגוג את האהבה. מומלץ לצאת מהשבלונה הקבועה של כניסה לקניון הסמוך, או שיטוט בחנויות אינטרנטיות וקניית מתנה יקרה. במקום זאת שווה להקדיש כמה דקות כדי לחשוב: מה המטרה שלכם בקניית המתנה? ומה יתרום לזוגיות שלכם?

מה המטרה של מתנה לבן הזוג?

אחת המטרות המרכזית של קניית מתנה לבן הזוג היא לגרום לו להרגיש אהוב, להעביר מסר שהוא חשוב לכם, שאתם מעריכים אותו או אותה, להודות ולהוקיר את בן הזוג. מטרה נוספת של מתן מתנה לבן הזוג היא לחגוג את הזוגיות שלכם, להוקיר את הטוב שיש בקשר בניכם, בקשר ובזוגיות שלכם. מכיוון שכך כדאי ומומלץ לבחור מתנה שאכן תגרום לבן הזוג להרגיש אהוב, ובו זמנית שתחגוג ותעצים את הקשר הזוגי בניכם.

איך לבחור מתנה ליום הנישואין? או מתנה ליום הולדת?

אחד הדברים שחשוב לדעת לגבי מתנה לבן הזוג היא שרובנו קונים מתנות ועושים מחוות שאנחנו אוהבים, לא בן הזוג שלנו. זה מאד טבעי להראות אהבה בדרך שבה אנחנו מרגישים אהובים. הבעיה היא שלפעמים עם כל הכווונות הטובות בכלל נפספס את המטרה המרכזית של המתנה, הבעת הערכה ואהבה לבן הזוג שלנו. המחקר מראה שישנם 5 שפות שונות לאהבה, ויכול להיות שבן הזוג שלכם ירגיש אהוב דווקא ממחווה אחרת לגמרי מהמחווה או המתנה שחשובה לכם. חמש שפות האהבה זמן איכות- בילוי משותף, שיחת עומק, מתנה שהושקע בה זמן ומחשבה וערכה הכספי איננו בהכרח משמעותי. מגע פיזי- חיבוק, ליטוף, נשיקה. מחווה של עזרה- עזרה שאיננה חלק מההסכם לחלוקת מטלות בניכם, כוס קפה למיטה, פינוק קטן. מילים של אהבה-מחמאות, הבעת הערכה, אמירת תודה מתנות. אם אתם לא מכירים את שפת האהבה של בן או בת הזוג שלכם, אתם עלולים לגמרי לפספס את המטרה של קניית המתנה. למשל אם שפת האהבה של בת הזוג שלכם היא זמן איכות, יתכן שתשקיעו הרבה כסף תקנו איזו שרשרת יקרה לבת הזוג, והיא לא כל כך תתרגש ממנה כמו אם הייתם משקיעים זמן ומכינים לה פלייליסט עם השירים שהיא אוהבת. שווה לקחת כמה דקות ולחשוב, מה שפת האהבה שלי? ולברר עם בן או בת הזוג- מה שפת האהבה שלהם? ואז לבדוק האםם המתנה שתכננתם ליום הנישואין או ליום ההולדת קשורה לשפת האהבה של בן הזוג. דבר שני שחשוב לדעת לגבי מתנה לבן הזוג, זה מה גורם אושר לבני אדם. אנחנו הרבה פעמים חושבים שאם נקנה ונצבור חפצים מסוימים נהיה מאושרים. המחקר בתחום של פסיכולוגיה חיובית, מראה שהאושר שלנו כבני אדם מושפע הרבה יותר מחוויות מאשר מחפצים פיזיים. מי שרוצה להיות מאושר עדיף שישקיע זמן וכסף בצבירת חוויות ולא בחפצים, בטיולים משותפים, בבילוי, בלימוד משותף, בריקוד, בטיולים, בשיחה מעמיקה, בחוויה. אם כך, אם אנחנו רוצים לגרום אושר לבן הזוג שלנו, יכול מאד להיות שעדיף שנוותר על קניית מתנה לבן הזוג, ונקדיש את הזמן והכסף דווקא לבילוי זוגי משותף: סדנת בישול, ריקוד, טעימת יינות, פעילות אקסטרים משותפת (צניחה חופשית) וכו'.

סדנה זוגית ליום נישואין או ליום הולדת

אחת האפשרויות לבילוי זוגי היא סדנה זוגית. כדאי לבחור סדנה זוגית שתהיה חוויה משותפת ומקרבת, שתהיה גם מתנה לבן הזוג, וגם מתנה לזוגיות שלכם. אפשר לבחור בפעילות ששניכם אוהבים או ששניכם רוצים ללמוד ולחוות, כמו בישול, ציור, ריקוד, טיול, מסאז או ספורט. אחת האפשרויות המיוחדות היא לבחור בסדנת זוגיות שמתמקדת בקשר הזוגי ובחוויה הרגשית שלכם. היתרון בסדנת זוגיות הוא שזו בחירה בחוויה זוגית שמתמקדת בקשר הזוגי בניכם, ומהווה גם חגיגה וכייף וגם דרך וכלים להעצים את הקשר ביום יום. סדנת זוגיות זו חוויה עוצמתית ויוצאת דופן. בנוכחות ובהנחייה אתם נותנים לעצמכם להתחבר, להתקרב, ולהיות אחד עם השניה בלב פתוח, לדבר מלב אל לב. מטרת הסדנה הזוגית היא להשאר איתכם הרבה מעבר לסדנה הזוגית עצמה. סדנת זוגיות נשארת איתכם גם ביום שאחרי יום הנישואין או יום ההולדת. הסדנה נותנת לכם כלים לחיבור, להעמקת הקשר ולתקשורת מקרבת. למעשה, סדנה זוגית היא שילוב של חוויה עוצמתית וכלים מעשיים שיעזרו לכם ביום יום. מה עושים בסדנה זוגית? ישנו מגוון של סדנאות זוגיות. בסדנאות זוגיות בהנחייתי ישנם מספר דגשים. הדגש הראשון בסדנאות הזוגיות הוא על חגיגת הטוב. לכל זוג ישנם קונפליקטים ומתחים, וישנו גם הרבה טוב. בסדנה הזוגית אנחנו שמים את הפוקוס על מה שאתם אוהבים ומעריכים אחד בשני, על הדברים שאתם אוהבים בזוגיות, ועל הדברים שמקרבים בניכם. דגש שני בסדנת הזוגיות הוא על מתן כלים לתקשורת רגשית מקרבת. ביום יום הרבה מהתקשורת שלנו נעשה מהאינטלקט ומהראש. ישנה חשיבות גדולה גם לחיבור הרגשי והפיזי בזוגיות. בסדנה נלמד בצורה חוויתית להביא נוכחות וחיבור רגשי עמוק. דגש שלישי בסדנת הזוגיות היא על היכולת לדבר גם על דברים שיש בהם אי הסכמה. הרשות של כל אחד מבני הזוג להביע את החלומות, הרצונות והכמיהות שלו, גם אם הם לא בהכרח זהים לאלו של בן הזוג. היכולת הזו לדבר בחופשיות מביאה הרבה קרבה וחיבור בתוך הקשר הזוגי. אם מעניין אתכם ללמוד עוד על סדנאות זוגיות בהנחייתי אם מוזמנים לקרוא. חזרה לבלוג, כלים למערכות יחסים, סרטונים, מאמרים


Comments


bottom of page