סרטוני וידאו לזוגיות ולמערכות יחסים

מצבי חרדה, לחץ וכעס משפיעים בראש ובראשונה על הגוף שלנו. הגוף נכנס למצב השרדותי, הוא מכוון לתגובת המלטות או תקיפה. זווהי תגובה חיונית של הגוף שלנו שמבטיחה את ההשרדות שלנו.
אולם, במצבים רבים בהם אנחנו זקוקים דווקא ליכולת החשיבה שלנו, והתגובה הרצויה איננה המלטות או תקיפה...

גוטמן, אחד מחוקרי הזוגיות החשובים בעולם מצא שההבדל בין זוגות שטוב להם במערכת היחסים לזוגות שמאתגר וקשה להם ביחד הוא לא בכמות ובתדירות הפעמים שבהם הם מפספסים אחד את השני אלא ביכולת שלהם לתקן.

בהרצאה הזו אני משתפת אתכם בריקוד ההשרדותי הפוגעני שכל זוג עלול להקלע אליו. עצם...

לכל אחד מאתנו ישנה דרך מסוימת להרגיש אהוב. גארי צ'פמן סיווג את הדרכים הללו לחמש שפות אהבה מרכזיות. על מנת ליצור יחסים קרובים ואוהבים חשוב להביע את אהבתנו לבן הזוג בדרך שעובדת עבורו, ולהכיר את השפה המרכזית בה אנחנו מרגישים אהובים ולהכיר אותה לבן הזוג שלנו.

חזרה לבלוג, כל...

הרפייה עמוקה לשרירים. הרפיית השרירים מביא לרוגע ושלווה גופנית ומנטלית. הרפיה עמוקה מסייעת גם להרגעת הגוף לאחר שיחה קשה או הצפה של הגוף. שימושי לזוגות לאחר ויכוח או שיחה קשה שהפעילה את הגוף. ההרפייה העמוקה מאפשרת להרגיע את החלק ההשרדותי במוח ולהיות פנויים לשיחה בונה ומק...

בסרטון הזה נתבונן בהתנהגויות מזיקות שכולנו מאמצים בזמן ויכוח. איך נמנע מהויכוח להתדרדר ולפגוע באווירה ובזוגיות שלנו? למה כדאי לשים לב וממה להמנע על מנת לשמור על מערכת יחסים קרובה ואוהבת. מבוסס על מחקרו של ג'ון גוטמן חוקר הזוגיות, שכינה את ההתנהגויות המזיקות, ארבעת פרשי...

אחד המפתחות המרכזיים ליצירת קרבה וחיבור בזוגיות הוא פשוט התעניינות. הסרטון מסביר את המחסומים להתעניינות ואיך כדאי להתעניין בבן הזוג? איך לשלב בין התחביבים והתחומים היקרים ללבכם.

חזרה לבלוג, כלים למערכות יחסים, סרטונים, מאמרים

לכאורה הכרת תודה היא דבר מאד פשוט, מגיל צעיר מלמדים אותנו לאמר "תודה". אבל במציאות, ביום יום רבים מאיתנו שמים לב בעיקר למה שחסר ולא תמיד זוכרים להתמקד בחיובי ובמה שיש. בסרטון הזה אני מדברת על הכלי הזה שהוא כל כך פשוט ליישום והתרומה שלו עצומה למערכות יחסים.

חזרה לבלוג, כ...

אחד המפתחות המהותיים ביותר ליצירת קרבה, הבנה ואינטימיות עם בן הזוג הוא הקשבה. רובנו משוכנעים שאנחנו יודעים להקשיב. בסרטון אני מסבירה מה אנשים עושים במקום להקשיב, מה הקשבה, מהו מעבר גשר, ואיך ניתן להתאמן על הקשבה.

חזרה לבלוג, כלים למערכות יחסים, סרטונים, מאמרים

בסרטון הזה נתבונן בהתנהגויות מזיקות שכולנו מאמצים במקום לבקש בקשות, ונלמד מה הם המאפיינים של בקשה שבונה קשר.

חזרה לבלוג, כלים למערכות יחסים, סרטונים, מאמרים

Please reload

פוסטים מומלצים

Please reload

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

שירת הלב, ד"ר שירה קליין |   0548034490 |  s.klien@gmail.com | צור הדסה, אזור ירושלים, ישראל


  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon

בהרשמה הינך מסכים למדיניות הפרטיות ולתנאי האתר