top of page

שיטות האימון

אימון בגישת סאטיה ואימון בשילוב התמקדות
 

אימון בשיטת סאטיה מבית אמושין 
סאטיה בסנסקריט: אמת, חוויה מלאה. בפאלית: קשב.

אני מאמנת בשיטת סאטיה מבית אמושין, שפותחה על ידי נטאלי בן דויד.

באימון נכיר את הרצון הפנימי שלך. מתוך חקירה משותפת נעלה למודעות את האמונות, דפוסי החשיבה, וההרגלים המעכבים אותך,  ונכיר ונפתח את הכוחות הפנימיים והיכולות שלך. נעבוד מתוך הקשבה לגוף ולנשימה, גם ככלי להכרות עמוקה יותר עם עצמך, וגם כדרך לניהול רגשות והוויה.  האימון מאפשר הכנסת חום וקרבה למערכות היחסים שלך, ומוביל להתפתחות אישית וצמיחה ורוחנית.

האימון נפתח בשיחת הכרות של שעה וחצי-שעתיים, ממשיך בשיחות על מטרותיך, ומסתיים בשיחה בה אנו מסכמים את תקופת האימונים. האימון יכול להתבצע פנים מול פנים, בטלפון או ב- Skype  לפי בחירתך

אני מזמינה אותך להקשיב פנימה ולהכיר את הרצון האמיתי שלך; להתחבר לכוחות הפנימיים שיש בך; ולהתעורר לאמונות לרגשות ולהרגלים שכבר לא משרתים אותך. אני אהיה איתך ואלווה אותך בדרך.

"כמה אנשים לכודים בהרגלים היום יומיים שלהם:

מקצתם קהי חושים, מקצתם מבוהלים ומקצתם  אדישים

כדי לחיות חיים טובים יותר

עלינו להמשיך ולבחור ללא הרף את דרך חיינו"

 

- אלברט אינשטיין -

אימון אישי בשילוב התמקדות (Focusing)

תהליך ההתמקדות הוא תהליך של מודעות עצמית לתחושות הגוף שמובילה לריפוי נפשי ופיזי. בהגדרתה של אן וייזר קורנל, "התמקדות היא תהליך של הקשבה מעודנת לגוף, וקבלת המסרים שהעצמי הפנימי שולח אליכם". בתרבות שלנו אנחנו רגילים להתנהל בעיקר מתוך הקשבה למוח לאינטלגנציה שלנו.

 

תהליך ההתמקדות מציע התחברות לאינטלגנציה פנימית נוספת, אינטלגנציה של הגוף. יתרונה הגדול של ההתמקדות היא שהתמקדות היא מיומנות ולא טכניקת טיפול ושניתן ללמוד ולהשתמש בה גם ללא מטפל או מאמן. בעזרת התמקדות אתם לומדים לשים לב למה שאתם מרגישים, ולנהל שיחה עם התחושות שלכם מתוך קבלה וללא ביקורת.

 

 

במהלך האימון אני אשלב הקשבה לגוף, ואלמד אתכם איך להמשיך ולהקשיב לגוף גם מחוץ לחדר האימון. התמקדות שימושית בזיהוי הרצון שלכם כאשר ישנו קונפליקט פנימי. ההתמקדות שימושית כאשר אתם חווים תקיעות מסוימת, הגעתם לתובנות מאד ברורות בשכל, ועדיין קיים קושי ליישם זאת במציאות, משהו מרגיש חסום. העבודה עם הגוף עוקפת את המודע ויכולה לשחרר חסימות כאלו. ההתמקדות בתחושות הגוף מסייעת גם בשיפור מערכות יחסים. המודעות לתחושות הגוף, מסייעת לווסת רגשות סוערים.

 

ההתמקדות מאפשרת להיות עם הרגשות הסוערים, להקשיב למסר שלהם, מבלי שהרגשות יטלטלו אותנו, כך ניתן להקשיב למסר של הרגשות והתחושות בגוף, לווסת רגשות סוערים ולא לפגוע באנשים אחרים מתוך רגש עוצמתי שהשתלט עלינו.

צריך שכל איש ידע ויבין, שבתוך תוכו דולק נר,

ואין נרו שלו כנר חברו, ואין איש שאין לו נר.

וצריך שכל איש ידע ויבין, שעליו לעמול ולגלות את אור הנר ברבים,

ולהדליקו לאבוקה גדולה ולהאיר את העולם כולו

- הרב קוק -

תפיסת העולם מאחורי התהליך

 

שינוי אמיתי מתחולל מבפנים. מטרות והשגים חיצוניים בפני עצמם לא ישנו את חווית החיים שלך. על מנת לחולל מפנה אמיתי חשוב לעבוד מבפנים מהשורש ומהמהות.

אנחנו נולדים אנשים חופשיים, ובמהלך החיים הרצון החופשי שלנו נשחק, אנחנו יודעים מה כדאי, צריך, חייבים, ופחות מחוברים לרצון הפנימי שלנו.


מערכות היחסים שאנחנו מנהלים הם אחד הגורמים המשמעותיים ביותר בחווית חיינו. נוכל לחולל טרנספורמציה במערכות היחסים שלך מתוך התבוננות פנימה והכרת חלקך והאחריות שלך למערכות היחסים הללו.

הגוף שלנו מדבר, ומכוון אותנו פנימה לעצמנו. דרך שהייה עם הגוף והנשימה שלך תוכל לשחרר רגשות ומגבלות. דרך הכרות עם הגוף תוכל לבחור ולנהל את התגובות שלך. לגוף תבונה שלא תמיד נגישה לנו דרך השכל ומאפשרת ריפוי עמוק.

אנשים הם גדולים ויצירתיים והם המומחים הטובים ביותר לחייהם הם. תפקידי כמאמנת לכוון אותך למצוא את התשובה הנכונה לך.

נטאלי בן דויד על האימון ההוויתי
נטאלי בן דויד היא מייסדת ומקימת בית הספר "אמושיין-בית הספר להקשבה הוויה וטרנספורמציה" ומפתחת גישת סאטיה

bottom of page